sobota, 31 marca 2018

Cascade Raptor Center (2010-08-09)

W sobotę zabrałam Smyka do Cascade Raptor Center
(raptors = birds of prey - ptaki drapieżne)

Centrum podzielone jest na dwie części. 
Pierwsza, to szpital, w którym leczone są chore ptaki. Jeśli uda się je wyleczyć, zostają wypuszczane na wolność. Na tym etapie pracownicy centrum unikają jakiegokolwiek oswajania ptaków. 
Część szpitalna jest niedostępna dla zwiedzających.
 

 


Ptaki, których mimo starań nie da się wyleczyć, pozostają na stałe w centrum, w części dostępnej dla zwiedzających. Na każdej klatce znajdują się informacje na temat zamieszkujących ją ptaków: jak się znalazły w centrum, choroby/skaleczenia, etc.
Niektóre z ptaków udaje się wyszkolić na tyle, żeby mogły brać udział w pokazach organizowanych na terenie centrum. Pracownicy (w większości wolontariusze) udają się także z pokazami i pogadankami na temat ptaków drapieżnych do szkół, domów starców i innych instytucji.

Centrum utrzymuje się całkowicie z datków i opłat za wstęp, nie jest dotowane z pieniędzy podatników.

Smyk przeleciał przez centrum z prędkością bliską prędkości światła, najbardziej spodobały mu się czaszki przy klatce Sępnika Różowogłowego, na biało upierzona sowa i orzeł. Zrobiliśmy małe zakupy w sklepie pamiątkowym i obeszliśmy całe centrum jeszcze raz. A potem zasiedliśmy w pierwszym rzędzie żeby posłuchać opowieści pracowników centrum o ptakach. Ta część absolutnie nie zaciekawiła Smyka, i chociaż ja chętnie usłyszałabym więcej, musieliśmy się ewakuować, żeby nie przeszkadzać innym. 

W trakcie pokazu nakręciłam dwa krótkie filmiki: Sępnik różowogłowy i Sokół wędrowny.    
W opisach filmików umieściłam linki do strony centrum z informacjami na temat nakręconych ptaków. 
Strona centrum, jak łatwo się domyślić, jest zredagowana w języku angielskim. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Coś się kończy, coś się zaczyna (2011-05-25)

Moi mili czytelnicy! Nie sądziłam, że przyjdzie mi poczynić tego typu wpis, ale jak wiadomo, życie szykuje różne scenariusze, n...